Arıza Çözümleri

Arçelik Bulaşık Makinesi Bardakları Çiziyor

Arçelik Bulaşık makinesinin bardakları çizme sorununun meydana gelmesi için dış bir etkenlerin var olması gerekir. Bunun için aldığımız bulaşık makinesinin öncelikle servis tarafından kurulmasına özen gösterilmelidir. Bulaşık makinesi montajını kendiniz yapacaksanız montaj sırasında makine için büyük öneme sahip olan tahliye hortumunu kurallara uygun bir şekilde gidere bağlamalısınız.

Arçelik Bulaşık Makinesi Bardakları Çiziyor

Makinenin tahliye hortumu normalden uzun olmamalı ve yerden gidere gitmelidir. Dikkat edilmeden yapılan montaj sonucunda tahliye hortumundan giden su azalacaktır. Suyun azalması sonucu bulaşıklar kirli kalacak ya da bardaklarda bulaşıklarda çizikler meydana gelecektir.

Bir diğer sebep ise bulaşıklar yıkanırken kırılan bir cam ve porselen benzeri sert bir parçanın kırığının makinede kalması sonucu diğer bulaşıkların çizilmesine neden olma durumudur. Böyle bir durumda içeride kalan parça suyun etkisiyle yıkama esnasında makine içinde dönecek ve yıkanan diğer sağlam parçaları çizecektir.

Bu soruna neden olan bir diğer faktör ise tuz kullanımıdır. Makinede gerektiği kadar tuz kullanılmaması durumunda kireçli su cam bulaşıkların ve bardakların tahriş olup çizilmesine sebep olacaktır.

Kullanılan deterjanın markası şebeke suyunun sertliği gibi etkenlerde çizilmeye sebep olabilir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR