Arıza Çözümleri

Arçelik Bulaşık Makinesi Bitti Işığı Yanıyor

Arçelik Bulaşık makinesinin yıkamayı bitirdikten sonra bitti ışının yanmaması basit bir problemden kaynaklı olabilmektedir. Işığın yanmama sebeplerini aşağıya sıralayalım.

Arçelik Bulaşık Makinesi Bitti Işığı Yanıyor
  • İlk olarak makinenin kesin bir şekilde yıkamayı bitirdiğinden emin olmalısınız. Elektrik kesintisi olmuş siz fark etmemiş olabilirsiniz. Yine ev sigortasının atması gibi bir teknik durumu fark etmeme olasılığınızı ortadan kaldırmak ilk sırada yapılması gereken hareket olmalıdır.
  • İkinci durum ise makine kurutma adımında bekliyor olabilir. Kurutma işlemi uzun sürdüğü için makine sessiz bir şekilde kurutma yapmaktadır. Kullanıcı bu konuda bilgili değilse bu tarz bir durum oluşabilir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 88 48

  • Üçüncü ihtimalimizi oluşturan neden ise makinenin çalıştırıldığı programın takılmış olabilme ihtimalidir. Bir sonraki yıkama beklenmez kapatılırsa ertesi gün program kaldığı yerden devam edeceği için çalışmıyor olarak algılanacaktır. Çalıştırılan programın önce iptal edilmesi, iptalin gerçekleştiğinin ışığın yanıp yanmadığına bakarak teyit edilmesi önemlidir.
  • Son ihtimalimiz ise bulaşık makinesinin açma kapama düğmesinin arızalı olma durumudur. Açma kapama tuşu arızalı fakat bu durum fark edilmedi ise bulaşık makinesinin ışığı yanmayacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR