Arıza Çözümleri

Arçelik Bulaşık Makinesi Program Bitmiyor

Arçelik bulaşık makineleri kullanıcılarının ihtiyaçlarına ve farklı isteklerine optimum hizmeti verebilmek için farklı türde program ve özelliklerle üretilmiştir. Bu anlamda Arçelik bulaşık makinelerinde kısa süreli yıkama, uzun süreli ayrıntılı yıkama ya da tasarruf modu gibi seçenekler kullanıcının o anki ihtiyacını karşılama konusunda ekstra bir fayda sağlamaktadır.

Arçelik Bulaşık Makinesi Program Bitmiyor

Program ve özellikler bir takım arızaları da beraberinde getirmektedir. Bu arızadan biriside programın takılması yani bitmemesi arızasıdır. Bulaşık makinesi başlama tuşuna basılmış ancak programda takılma meydana gelmiş ise yıkama bitmeyerek takıldığı yerde kalacaktır. Programda takılma yaşanan bir makine işlerin verimli hızlı yapılamaması ve zaman kaybı durumlarına yol açacaktır.

Bulaşık makinenizde programın bitmemesi sorununun nedeni makinenin takıldığı program kısımda işlevi yerine getirmeyen bir durum olması ya da bir sonraki adımda geçmesi gereken programda bir arızanın meydana gelmesidir. Bulaşık makinenizin programda takılma nedenleri arasında;

1. Termostatın metal yorgunluğundan devre dışı kalması,
2. Ön paneldeki tuş takımının hasar görmesi,
3. Rezistans kablolarının sertleşip kırılması gibi durumlar sayılabilir.

Söz konusu durumlarda Arçelik teknik destek çağrı merkezi ya da Arçelik uzman servisiyle irtibata geçilmesi sorunun daha hızlı çözülmesi için fayda sağlayacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR