Arıza Çözümleri

Arçelik Çamaşır Makinesi Deterjan Gözünden Su Akıtıyor

Çamaşır makinesinin deterjan gözünden su akıtması problemi sadece Arçelik marka çamaşır makinelerinde değil, hemen her markada ortaya çıkan bir sorundur ve sorunların çözümü de aynıdır. Eğer biraz teknik bilgiye sahipseniz bu sorunu servisi aramadan da çözebilirsiniz. Fakat bu konularda yeterli bilgi ve beceriye sahip değilseniz daha büyük maliyetler çıkarmamak için servisi aramak daha mantıklı olacaktır.

Arçelik Çamaşır Makinesi Deterjan Gözünden Su Akıtıyor
  • Çamaşır makineniz deterjan gözünden su kaçırıyorsa ilk akla gelen sorun deterjanı makineye ulaştıran hortumun tıkanmasıdır. Daha önce kullanılan deterjanların kuruması ve sertleşmesi hortumu tıkayabilir. Su hortumdan geçemeyince deterjan gözünden taşabilir. Deterjan gözünü güzelce temizleyip, tıkanıklığı da açtıktan sonra herhangi bir sorun kalmayacaktır.
  • Bir diğer ihtimal aynı hortumun delinmiş, yıpranmış, kopmuş ya da yerinden çıkmış olmasıdır. Bu durumda hortumun yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Kendiniz değiştiremiyorsanız Arçelik Servisi aramanız yerinde olacaktır.
  • Eğer sorun bunlar değilse sorun biraz da komplike olabilir. Elektronik kartta oluşan bir arıza ya da bir sensörün bozulması buna sebep olabilir. Bu durumda siz bir şey yapmadan servisi arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR