Arıza Çözümleri

Arçelik Buzdolabı Buzmatik Çalışmıyor

Arçelik marka buzdolaplarının yeni modellerinin hemen hepsinde buzmatik vardır. Buzmatik genel olarak buzlukta kanala koyduğunuz suyun buz olarak geri alınmasına yarayan bir opsiyondur. Özellikle yaz aylarında sıkça kullanılan bu özelliğin arızalı olması istediğiniz zaman buz alamama durumuna neden olabilir.

Arçelik Buzdolabı Buzmatik Çalışmıyor

Buzmatik çalışmıyorsa ilk akla gelen bu opsiyonun istemeden kapatmış olabileceğinizdir. Buzdolabının üzerinde olan göstergelerde yuvarlak bir kar işareti olacaktır. Eğer o yanıyorsa buzmatik çalışıyor demektir. Eğer yanmıyorsa çalışmıyor demektir. Eğer bu opsiyonu açmak istiyorsanız üzerinde yine kar işareti olan tuşa 3 saniye basılı tutmanız yeterli olacaktır.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 88 48

Buz özelliğini açtıktan sonra buz çekmecesini kendinize doğru çekerek yerinden çıkarın ve içini su ile doldurup geri yerine takın. Yaklaşık 2 saat sonra buz hazır olacaktır. Buzları almak için de buz haznesinin üzerinde olan düğmeleri 90 derece kadar sağa çevirmeniz yeterli olacaktır. Buzlar saklama kabına düşecektir, oradan alıp kullanabilirsiniz.

Eğer buzmatik açık olduğu halde çalışmıyorsa, bu bir arıza nedeni ile olmuş olabilir. Bunun için Arçelik servis‘ini arayabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR