Arçelik Buzdolabı F3 Hatası

Arçelik marka buzdolaplarının hemen hepsinde herhangi bir arızaya karşı sizi uyaran belirli hata kodları bulunur. Bu önlem her buzdolabı markasında olsa da, hepsi birbirinden bağımsız ve farklıdır. Bu nedenle bu hataların çözümlenmesi için buzdolabının kullanma kılavuzundan faydalanabilirsiniz.

Arçelik Buzdolabı F3 Hatası

Arçelik buzdolaplarının F3 hatası vermesi, diğer hatalara nispeten daha yaygın görülür ve bu bir sensör arızası hata kodudur. Buzdolapları genelde ısıtıcı defrost ya da Freezer sensörlerinde bir arıza yaşadığı zaman bu hatayı verir. Bu hatayı aldıktan kısa bir süre sonra buzdolaplarında aşırı buzlanma başlayabilir. Ya da başka bir ihtimal olarak buzdolabı yeterince soğutmayabilir. Her iki durumda buzdolabı içerisinde yiyeceklerin kötü etkilenmesinden kaynaklı olarak bir mağduriyet yaşanacaktır. Bu nedenle bu arıza en kısa sürede giderilmelidir.

Arızalanan sensörlerin tamiri mümkün olmadığı için orijinal parça ile değiştirilirler. Bu tamir ve parça değişikliği işlemi alanında uzman servis görevlileri tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle bir Arçelik servisini arayarak profesyonel yardım almanız gerekir. Kendi başınıza yapacağınız tamir işlemi daha büyük sorunlara yol açabilir.

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servisi Altus Servis Telefon Numarası Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombi Çözüm Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm