Arıza Çözümleri

Arçelik Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıyor Ama Çalışmıyor

Bulaşık makineleri hayatımızı kolaylaştıran önemli beyaz eşyaların başında gelmektedir. ileri teknolojiyle üretilen bu cihazlar zaman zaman arızalanmaktadır. Yaşanan bu arızalar bazen kullanıcı hatası nedeniyle bazen de cihaz içerisinde kaynaklanan sorunlardan oluşmaktadır.

Arçelik Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıyor Ama Çalışmıyor

Bulaşık makinesini kullanırken ön panelinde bulunan düğme ve ışıklar kullanımı kolaylaştırır aynı zamanda makinede oluşan bir arıza ya da anlık bir problemin kullanıcı tarafından görülmesini sağlamaktadır. Bulaşık makinesinde oluşan sorunlar ön paneldeki kısımlara yansımaması durumunda ne yapılmalıdır? Yani bulaşık makinesi ışıkları eksiksiz ve düzgün çalıştığı halde bulaşık makinesi çalışmıyor ise bu soruna hangi durumlar neden oluyor bunlara bakalım.

Bulaşık makinesinin ışıkları yanıyor ancak makineniz çalışmıyor ise kontrol edilmesi gereken ilk kısım başlat düğmesinin çalışıp çalışmadığıdır. Böyle bir durumda ilgili komut makineye verilemeyeceğinden ışıklar yansa dahi makineniz çalışmayacaktır.

İkinci bir ihtimal ise makinenin yıkamayı harekete geçiren temel parçalarında ya da makine motorundan meydana gelebilecek arıza durumdur. Böyle bir durumda ise kullanıcı tarafından müdahale etmek yerine konuyla ilgili Arçelik teknik servisinden yardım istenmesi sorunun hızlı çözülmesinde yarar sağlayacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR