Arçelik Çamaşır Makinesi Çeşme (Musluk) İşareti

Arçelik çamaşır makinelerinde herhangi bir arıza ya da aksaklık olması durumunda kullanıcıyı uyaran belirli kodlar ya da sinyaller vardır. Kullanıcılar bunlara bakarak sorunun tam olarak ne olduğunu anlamaya çalışır ve ona göre yaklaşır. Çamaşır makinelerinde çıkan musluk ya da çeşme işareti de bu aksaklık ya da arızanın belirtilerinden biridir. Musluk işareti çıkıyorsa bir sebepten ötürü çamaşır makinesine su gelmiyordur.

Arçelik Çamaşır Makinesi Çeşme (Musluk) İşareti
  • İlk akla gelen şey çamaşır makinesine su veren musluğun kapalı olması ya da suların kesilmiş olmasıdır. Suları ya da musluğu kontrol ederek sorunu anlayabilirsiniz.
  • Eğer muslukta ya da suda bir sorun yoksa, akla gelen diğer ihtimal su alan hortumun tıkanmış olması, ya da yırtılmış, kopmuş veya yerinden çıkmış olmasıdır. Musluğa bağlı olan hortumun gittiği yeri takip ederek kontrol edebilirsiniz. Eğer tıkanmışsa tıkanıklığı giderirseniz sorun çözülecektir.
  • Eğer bu da sorunu çözmediyse çamaşır makinesinde bir arıza var demektir. Elektronik kartta, emniyet sivicinde ya da komut sisteminde bir arıza olması durumunda sizin yapacağınız bir şey yoktur. Bunun için servisi arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz.

One comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servisi Altus Servis Telefon Numarası Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombi Çözüm Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm