Arçelik Çamaşır Makinesi E07 Hatası

Arçelik marka çamaşır makinelerinde E07 arıza kodu kapı kilidi arızası anlamına gelir. Bazı durumlarda motorun çalışmadığı durumlarda da yine çamaşır makinesi E07 hata kodu verebilir. Hata kodları modelden modele değişebildiği için kullanma kılavuzundan bakma daha sağlıklı sonuç almanızı sağlar.

Arçelik Çamaşır Makinesi E07 Hatası

E07 arıza kodunda ilk bakmak gereken yer kapı kilidi olacaktır. Eğer kapı açılmıyorsa, ya da kapanmasına rağmen sensör hala açık olarak algılıyor ve yıkama işlemini başlatmıyorsa kapakta ya da elektronik kartın komut sisteminde bir hata oluşmuş olabilir. Çamaşır makinesinin kullanma kılavuzuna bakıp resetleyerek sorunu çözebilirsiniz. Eğer çözülmezse servis çağırmakta fayda var.

Eğer sorun kapı kilidinde değilse elektronik kart arızasıdır. Elektronik kart arızalarında kullanıcıların kendi müdahale etmeleri sağlıklı sonuç vermeyecektir. Bu nedenle bir Arçelik Servisi aramak daha mantıklı olacaktır.

Kısaca özetlemek gerekirse E07 hata kodu aldığınızda ilk olarak kapı menteşelerini kontrol ederek kapakta herhangi bir sorun olup olmadığına bakmak gerekir. Eğer kapıda bir problem yoksa Arçelik servisi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servisi Altus Servis Telefon Numarası Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombi Çözüm Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm