Arıza Çözümleri

Arçelik Çamaşır Makinesi E08 Hatası

Çamaşır makineleri belirli arıza ya da aksaklıklarda kullanıcılara arızanın nedeni hakkında bilgi vermek için belirli hata kodları verir. Bu hata kodları markalara göre değişiklik gösterir. Arçelik marka çamaşır makinelerinde E08 hata kodu elektronik kart arızasına işaret eder.

Arçelik Çamaşır Makinesi E08 Hatası

Çamaşır makinelerinde elektronik kart denilen kısım, çamaşır makinesinin beynidir. Çamaşır makinesinin çalışması için iletilen komutların tamamı buradan gelir. Elektronik kart bozulduğunda yanlış komut göndermesi, hiç komut göndermemesi ya da bazı komutları yanlış algılama gibi durumlar söz konusu olabilir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 88 48

Elektronik kart arızalarında kullanıcılar arızayı kendileri gidermeye çalışmamalıdır. Oldukça karmaşık olan ve uzman bilgisi gerektiren bu kartlar için mutlaka Arçelik Servisi aranmalıdır. Yoksa daha büyük maliyetlere ya da sorunlara neden olabilir. Ayrıca servis gelene kadar çamaşır makinesinin fişi çekilerek beklemek gerekir.

Gelen servis ekipleri elektronik kartın onarılabilir olup olmadığına bakar. Eğer basit bir sorun ise onarırlar, daha karmaşık sorunlarda elektronik kart değiştirilir. Değiştirilen elektronik kart kesinlikle orijinal olmalıdır. Ayrıca servisin yeni değişen kart için 2 yıllık garanti de vermesi gerekir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR