Arıza Çözümleri

Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkarken Ses Çıkarıyor

Arçelik çamaşır makinesi sıkarken ses çıkarıyor diye şikayet edilen bu sıkıntı insanları çok fazla rahatsız ve huzursuz etmektedir. Günümüzde teknolojik gelişmeler makinelerin daha az ses ile daha çok işlevsel olmasını sağlamaktadır. Bu bilgi göz önünde bulundurulduğu vakit çamaşır makinesinin herhangi bir işlem yaparken ses çıkarması kabul edilemez bir sıkıntı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkarken Ses Çıkartması Sorunu Nasıl Çözümlenir?

Arçelik çamaşır makinesi sıkarken ses çıkarıyor sorunun oluşum nedenleri bulunmaktadır. Çamaşır makinesinin sıkarken ses çıkartması sorunun çözümlenebilmesi için ilk önce bu oluşum nedenlerinin tespitinin yapılması gerekiyor. Yapılan tespitler sonucunda da çeşitli çözüm yollarını deneyebilirsiniz. Denemenizde faydalar olacak çözüm yollarıysa şu şekillerdedir:

  • Bu tarz sorunların oluşmasında en önemli faktör makinenin kapasitesinden çok daha fazla çamaşırın koyulması ya da makinenin kapasitesinin çok fazla altında çamaşır koyulmasıdır. Bu nokta çamaşır makinesine yerleştirilen ürünlerin yeterli dengede olduğuna dikkat etmeniz belki de bu sorunun çözüm yolu olabilir.
  • Bir diğer çözüm yolu ise şöyledir: Makinenizin konumlandığı zeminin sağlam olması ve makinenizin bu zemine sağlam bir şekilde oturtulmasıdır. Düzgün bir pozisyonda konumlanmayan çamaşır makinesi çalışırken ses ve titreme sorunu oluşturabilir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR