Arıza Çözümleri

Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Arçelik çamaşır makinesi sıkma yapmıyor ise izlenebilecek birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımları evde kendiniz deneyerek sorunun çözümünü bulabilirsiniz. Sorunun çözümü için önceliğiniz sorunun nedeninin tespiti yapılması olmasıdır.

Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Arçelik çamaşır makinesi sıkma yapmıyor sorununu çözmek için belirli başlı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemleri tek tek uygulayarak probleminizi giderebilirsiniz. Bu sorunu çözmek için izleyeceğiniz yollar ise şu şekildedir:

  • Uyguladığınız yıkama programının iptali ile başlayabilirsiniz. İptal tuşuna biraz basılı tuttuktan sonra programı iptal edebilir ve yeni bir yıkama programı başlatabilirsiniz.
  • Çamaşır makinenizin filtresinin temizlik durumu da kontrol edilmesi gerekilen noktalardan birisidir. Filtrenin içerisine belirli cisimler kaçmış olabilir. Bu durumun kontrolünü sağladıktan sonra filtre temizliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bu durumun yaşanmasının bir diğer sebebi de dengesiz yükleme sorunudur. Normalden az veya daha fazla yük yükleme sorunu makinenizin doğru çalışmasına ket vurabilir.
  • Tahliye hortumunun yüksekliğinin de doğru olması gerekmektedir. Tahliye hortumu makinenin boyuna yakın olması önemlidir. Bu durumu da kontrol edebilirsiniz.

Bu yöntemleri deneyerek sorununuzun çözümlerini bulabilirsiniz. Bu yöntemleri denediğiniz halde sorun devam ediyorsa teknik servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR