Arıza Çözümleri

Arçelik Buzdolabı Devreye Girmiyor

Buzdolapları evin en önemli elektronik cihazlarından biri olduğu için çalışmaması oldukça büyük bir problem yaratır. Fakat buzdolabının devreye girmemesi her zaman bir arızadan kaynaklı değildir. Arçelik markasında da olduğu gibi, hemen her buzdolabında bazı opsiyonlar da elektrik akımı önlemleri bulunur. Bu önlemlerden buzdolabı çalışmayabilir.

Arçelik Buzdolabı Devreye Girmiyor

Buzdolaplarının içerisinde ani elektriklerin gidip gelmesi, voltajların dalgalanması durumunda bir sigorta bulunur. Termik adı verilen bu sigorta elektrik ile ilgili bir sıkıntı olması durumunda motoru durdurarak, olası arızaları engelliyor. Tekrar motorun devreye girmesi 5 ile 20 dakika arasında olur. Yani buzdolabının fişini çekip tekrar taktığınızda hemen çalışmayacaktır.

Bazı buzdolabı modellerinde tam otomatik buz çözme programı olur. Buzdolabının içi buz tuttuğunda yeterince soğutmayacağı için yaklaşık 1-2 gün buzdolabı kendisini kapatarak buzların erimesini bekler. Bu durum buzdolabının arızalı olduğu anlamına gelmez.

Kısacası buzdolabınız devreye girmiyorsa servisi çağırmadan önce buzdolabının fişini çekip, kapılarını da açık bırakarak 2 gün dinlendirmek gerekir. Eğer sorun düzelmezse o zaman Arçelik Teknik Servisi

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR