Arçelik Buzdolabı E0 Hatası

Buzdolapları çok farklı çalışma prensibine sahip olan cihazlardır ve içerisinde birçok program, birçok önlem amaçlı sistem bulunur. Bu nedenle bir buzdolabının bozuk mu, yoksa farklı bir opsiyonda mı çalıştığını anlamamız için belirli hata kodları vardır. Bu hata kodları buzdolabının tam olarak ne sorunu olduğunu söyler bize. Hata kodları Buzdolabı markalarına göre değişiklik gösterir.

Arçelik Buzdolabı E0 Hatası

Arçelik marka buzdolaplarının E0 hatası verdiği en çok görülen hata kodlarından biridir. Peki, E0 tam olarak hangi anlama gelir? E0 kısaca sensör hatasıdır. Buzdolabının dondurucu bölümünde ki sensör çalışmadığında buzdolabı E0 hatası verecektir. Sensörlerin tamiri mümkün olmadığından yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Sensörün değiştirilmesi sadece uzman kişiler tarafından yapılmalı, bu nedenle bu hatayı aldığınızda Arçelik Servisini aramanız gerekecektir.

Peki, E0 hatası veren buzdolabı çalışır mı? Hata sensörde olduğu için motor çalışmaya devam eder. Fakat buzdolabı ya yeterince soğutmaz ya da buzluk bölümünü komple buz kaplar. Buzluk bölümünün buz kaplaması da yine ileride yeterince soğutmamasına neden olacaktır. Bu nedenle kesinlikle tamir edilmesi gerekir.

One comment

  1. Bizim yapabileceğimiz bir iş değil. En iyisi servis çağırmak. Bilgilendirme için teşekkürler.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servisi Altus Servis Telefon Numarası Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombi Çözüm Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm